Blog Post

Yüksekte Çalışma Eğitimi ve Sertifikası

Yüksekte Çalışma Eğitimi ve Sertifikası

Yüksekte Çalışma Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitimi hakkında nedir , kimler bu eğitime katılmalıdır ?

Yüksekten düşmeler, işyeri ölümlerinin en yaygın nedeni olmaya devam etmektedir ancak yüksekte çalışmak çoğu zaman kaçınılmazdır. İşverenler, yüksekte yapılacak her türlü çalışmanın güvenli ve emniyetli bir şekilde yapılmasını ve alacağı tedbirlerle yerine getirmelidirler. Çalışma esnasında denetim ve kontrol kesinlikle bırakılmamalı ve işyeri gözetimi dahilinde olmalıdır.

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi

Bu temel Yüksekte Çalışma  Eğitimi , ortamınızda yüksekte yürütülen çalışmaların güvenli ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz temel içeriği sağlar ve ilgili yasal çerçeveyi izler. İş Sağlığı ve güvenliği uzmanı ALİ ÖZER tarafından verilen eğitim, sonunda öğrendiklerinizi kanıtlamanıza yardımcı olmak için bilgi değerlendirmesi içeren modüllere bölünmüştür.

Yüksekte Çalışma  Eğitimi Önemli Hususlar :

Çalışanlarınız yüksekte herhangi bir işe girişmeden önce, bunu bu şekilde yapmaları gerekip gerekmediğini kendinize sorun. Mümkün olduğunca yüksekte çalışmaktan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde, yüksekte yapılan tüm işler, görev için yetkin kişilerle birlikte uygun şekilde planlanmalı ve organize edilmelidir. Çalışanlar, ‘yüksekte çalışma’ konusunda basit bir  eğitim modülünü tamamlamaktan belirli ekipman için güvenli çalışma sistemleriniz konusunda eğitime kadar, yüksekte çalışmanın güvenli yolları konusunda eğitilmeli veya bilgilendirilmelidir. Yüksekte çalışmak için kullanılan her türlü ekipmanın işe uygun, sağlam ve yeterince güçlü olması, düzenli olarak bakım ve kontrollerinin yapılması gerekir.

Merdiven kullanan çalışanlar için pratik ipuçları:

Bildirilen tüm yüksekten düşme kazalarının üçte biri merdivenlerle ilgilidir. Ortalama olarak bu, her yıl işçiler için 14 ölüm ve 1.200 büyük yaralanma anlamına geliyor. Bu yaralanmaların çoğu, ekipmanın uygunsuz veya yanlış kullanımından kaynaklanır ve aşağıdaki adımlar kullanılarak kolayca önlenebilir.

Sandalye veya masa üzerinde durmak kabul edilebilir mi? 

Çalışanlar , bir ampulü değiştirmek, vitrinleri dikmek veya Noel ağacını süslemek için asla bir sandalye veya masanın üzerinde durmamalıdır. Hafif ve kolay erişilebilir A çerçeveli bir merdiven (Sınıf 1 veya Sınıf 2), üst ray tutamağı ile daha uygun olur! Kişisel Koruyucu Donanımların İyi durumda olduklarından ve yağ ya da toprak kirliliği bulunmadığından emin olmak için ayakkabıların sırtını kontrol edilmelidir.

Yüksekte Çalışma Eğitim içeriği

  • Düşmeden korunma tedbirleri
  • Yüksekte çalışma ile ilgili yasal mevzuat
  • Düşme durdurma sistemleri
  • Yaşam hatları
  • Ekipman bakım ve kontrolü
  • Uygulama (KKD giyimi ve kontrolü, temel düğüm çeşitleri, lanyard kullanımı, ankraj noktalarının düzenlenmesi, dikey yaşam hatlarının kurulması ve kullanılması) Kaynak : www.bursabelgelendirme.com

KALİTELİ – GÜVENLİ – SÜREKLİ Eğitim için Bizimle İletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts

Hızlı Arama